Reckless tom 3

Ethan Recless ma w sobie coś uroczego i przyciągającego. Lubią go kobiety, a i zdesperowani mężczyźni biegną po pomoc do tego nietypowego detektywa. Bohater ma burzliwe i ciekawe życie, przez co nie ma w nim zbyt wielu stałych elementów. Dodajmy do tego fakt, że wszystkie obiekty jego westchnień marnie kończą, lub same odchodzą z nadmiaru złych emocji. Żadna kobieta nie zagrzeje miejsca, przy tym tragicznym bohaterze. No, chyba że nie będzie ona w nim beznadziejnie zakochana.

Reckless tom 3 okładkaTutaj do gry wkracza najwierniejsza pomagierka Ethana. Anna zawsze pojawia się gdzieś w tle historii i zdaje się trzymać protagonistę na powierzchni. Mimo że jest dużo młodsza, matkuje swojemu szefowi i dość brutalnie informuje go, kiedy po prostu nie stać ich na odrzucenie kolejnego zlecenia. W końcu dowiadujemy się, jak ta dwójka trafiła na siebie i postanowiła razem prowadzić biznes. Niektórych drogi po prostu muszą się skrzyżować. Niestety różnica wieku i pewne nieokrzesanie Ethana poróżniły tę dziwną parkę. Czy mają szanse jeszcze razem pracować?

Zobacz recenzję drugiego tomu Reckless >>>>

Na problemy osobiste najlepsza jest praca

Wobec trudności w porozumieniu z ostatnią życzliwą duszą Ethan rzuca się w wir obowiązków. Tym razem otrzymuje zlecenie od radnego, którego ojciec został zniszczony przez obrotnego przedsiębiorcę. Wypadałoby oddać tę wilczą przysługę i wykopać trochę brudów na odrażającego kapitalistę. To, że ma szkielety upchnięte w szafie, jest bardziej niż pewne, ale majętni ludzie potrafią kryć szemrane interesy. Do tego pozornie nieskomplikowane zlecenie szybko przybierze nieoczekiwany obrót. Nie można upokarzać potężnych tego świata i liczyć, że puszczą to płazem.

Ten album wprowadza zmiany w zastanym już życiu Ethana. Mężczyzna robi się starszy, a przez to mniej sprawny fizycznie, powoli zaczyna rozumieć, że nie jest nieśmiertelny. Czas zbiera żniwo również wśród innych ludzi. Nic dziwnego, że Anna chce odkryć własną drogę i ułożyć sobie życie na swój sposób. Nie może cały czas być wierną pomocnicą, nawet jeśli jest w tym bardzo dobra. Dopóki nie spróbuje nowych rzeczy, to nie dowie się, która ścieżka, jest faktycznie dla niej.

Reckless tom 3 przykładowa strona

Reckless tom 3 to pierwsza część, w której życie prywatne bohatera było o wiele ciekawsze, niż samo śledztwo. Nie zrozumcie mnie źle: wcześniej oba aspekty były porównywalnie interesujące i chodzi mi tu o tę nagłą dysproporcję. Zlecenie dzieje się gdzieś na obrzeżach prywatnej dramy i ma ja zaledwie zagłuszyć. Pod kątem detektywistycznych zagadek album wypada najsłabiej, jeżeli zestawić go z poprzednimi tomami. Niemniej cały wątek Anne i to, jaki dziewczyna wywarła wpływ na życie Ethana, czytało się bardzo dobrze. Na pewno chwycę za następną historię.

Sprawdź recenzję czwartego tomu Reckless >>>>

Reckless tom 3 – Zniszczyć wszystkie potwory

Scenariusz: Ed Brubaker
Ilustracje: Sean Phillips
Kolory: Jacob Phillips
Tłumaczenie: Maria Lengren
Liczba stron: 144
Format: 180 mm x 275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
Cena okładkowa: 79,00 zł

Recenzowała: Małgorzata Chudziak (Blue Bird)