Reckless tom 2

Chociaż Reckless wydawał się zamkniętą historią, to jednak Brubaker pokusił się o kontynuację. Powiernik Diabła, to kolejna opowieść o niestrudzonym Ethanie i jego smutnym życiu uczuciowym. Ten samozwańczy detektyw przyjmuje zlecenia, gdy chce lub sytuacja finansowa go do tego zmusi. Podczas jednego ze swoich śledztw poznaje uroczą bibliotekarkę – Linh. Nawet nie spodziewa się, na jaką paskudną historię trafi dzięki niej. Czy znowu kobieta jego serca wystawi go do wiatru?

Reckless tom 2 okładkaReckless lubi ratować damy w opałach, jak każdy bohater noir dla ukochanej zrobiłby wszystko. Tym razem jednak historia zaczyna się niewinnie, kiedy Linh zwierza się mu z rodzinnego dramatu. Przed laty zaginęła Maggie, czyli ukochana siostra kobiety. Historia jak ich wiele: młoda i naiwna dziewczyna pojechała do Hollywood, licząc na spektakularną karierę. Niestety słuch po niej zaginał, a zrozpaczona rodzina nigdy nie otrzymała odpowiedzi. Policja sporządziła lakoniczną notatkę i to jedyny ślad po kobiecie, jaki pozostał. Po prawie dekadzie trudno będzie zlokalizować jakikolwiek trop, ale Ethan się przecież nie podda.

Miłe złego początki

Główny bohater nie spodziewał się odnaleźć blond piękności całej i zdrowej, ale nie był przygotowany na to, co go spotkało. Zaginiona wplątała się w coś, co ją przerastało i jej młodzieńcza niewinność szybko została zmiażdżona. Pozornie to historia, jak ich wiele, ale ma ten osobisty akcent. Ethan zna Linh i przez jej opowieści poznaje również siostrę kobiety. Nie jest już ona policyjną statystyką, a kimś z krwi i kości, kogo losy bardzo wciągają. Już sam początek komiksu, kiedy jedynie słyszymy o zaginięciu, sprawia, że włos jeży się na głowie. Wachlarz złych rzeczy, jakie mogą spotkać młodą kobietę w amerykańskim ośrodku kinematografii, przytłacza.

Chociaż fabuła rozgrywa się w 1985 roku, to jednak coś przytrafiło się Maggie 8 lat wcześniej. Musimy więc wraz z Ethanem zanurzyć się w poprzedniej epoce. Hipisowskie lata 70’ to nie tylko wolna miłość i pacyfizm. Miały ciemną i niepokojącą stronę, bo to właśnie wtedy wykwitło sporo paskudnych sekt. Powoli, zbierając okruszki potłuczonego życia, Ethan trafia na niebezpiecznych ludzi. Ponownie będzie musiał wymierzyć swoją sprawiedliwość, bo system zawodzi na wielu płaszczyznach.

Reckless tom 2 przykładowa strona

Śledzenie historii i czekanie na jej rozwiązanie było bardzo emocjonującą rozrywką. Ethan wpadł w króliczą norę i mogłam obserwować, jak usiłuje w niej nie zginąć. Jest coś hipnotyzującego w starej dobrej detektywistycznej robocie, a Reckless tom 2 dostarcza jej w nadmiarze! Czasem trzeba użyć podstępu, groźby czy siły, aby uzyskać żądane odpowiedzi. Do tego bohater podąża tropami, jakie ma i wszystkie jego kroki logicznie wynikają z poprzednich. Jest to historia, którą warto polecić wszystkim fanom kryminałów!

Sprawdź recenzję trzeciego tomu Reckless >>>>

Reckless tom 2 – Powiernik Diabła

Scenariusz: Ed Brubaker
Rysunki: Sean Phillips
Tłumaczenie: Maria Lengren
Liczba stron: 144
Format: 180 mm x 275 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN 978-83-67571-03-6
Wydanie pierwsze
Cena okładkowa: 75,00 zł

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)