Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn

Od czasu akcji Klątwy Białego Rycerza minęły już dwa lata. Azrael zadbał o to, aby przetrzebić przestępczość Gotham. Z planszy zniknęli także Joker i Batman, więc miasto jest dość spokojne. Niestety natura nie lubi pustki, więc wkrótce ma się to zmienić. Ktoś zaczyna polować na niegdysiejsze gwiazdy kina. Kto stawi czoła w złu w mieście pozbawionym bohaterów? Czy powstanie nowa plejada złoczyńców?

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn okładka

Na szczęście jest jeszcze Harley! Kobieta zajmuje się dwójką dzieci i stara ze wszystkich sił utrzymać na powierzchni. Trudno jednak znaleźć pracę, kiedy zabrano prawo do wykonywania zawodu wyuczonego na studiach. Wszystkie szalone i ryzykowne akcje odeszły w zapomnienie, bo Harley musi być odpowiedzialnym dorosłym. Na szczęście dawni sprzymierzeńcy od czasu do czasu ratują młodą mamę pomocą przy dzieciach, czy posiłkiem na wynos. Życie w pojedynkę jest wyjątkowo trudne dla samotnych matek i byłych przestępczyń w jednym.

Nowa droga zawodowa

Harley nigdy nie była jedynie zabawną klaunicą, ale przede wszystkim błyskotliwą panią doktor. To miłość do ukochanego mężczyzny sprowadziła ją na złą drogę. Jej analityczny umysł i znajomość półświatka mogą przysłużyć się gothamskiej policji. Seryjny morderca wykańcza coraz więcej znanych aktorów ze złotego wieku kina. Komu mogą wadzić przebrzmiali staruszkowie? Musi istnieć jakieś nieoczywiste wyjaśnienie motywu zbrodni. Za tą zagadką czeka niebezpieczna przygoda. Czy Harley odważy się zaryzykować i raz jeszcze wskoczyć w brutalny świat przestępców?

W tomie nie może zabraknąć samego Batmana. Bruce odsiaduje wyrok w więzieniu, ale nadal trzyma rękę na pulsie. Jego rozmowy z Harley są niebywale budujące i rozgrzewające serce. Mężczyzna widzi w niej potencjał i inteligencję, których ona sama nie dostrzega. W tym kontekście świetnym posunięciem było dodanie do tomu opowieści z Harley Quinn: Black + White + Red. Czytałam całość trójkolorowej serii, ale tylko ten jeden zeszyt Katany Collins zapadł mi w pamięć. Ukazuje on, jak Harley sprytnie udaremniała mordercze zapędy Jokera i jak Batman był w pełni świadomy jej działań.

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn przykładowa strona

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn (czy znacie dłuższy tytuł?) to następna dobra pozycja z tego uniwersum. Kiedy inny zaczyna bawić się w świecie wykreowanym przez kogoś innego, zawsze budzi to pewne wątpliwości, ale Collins poradziła sobie świetnie. Harley stara się być odpowiedzialnym rodzicem: przelewa na bliźniaki sporo miłości, jednocześnie pozostając zabawną i trochę narwaną kobietą. Posiadanie kogoś bliskiego i podatnego na zranienie, nie pozbawiło jej pazurów. Więcej! Ona jest gotowa oddać wszystko, by ochronić rodzinę. Nikt normalny nie denerwuje matki niedźwiedzicy, bo ta jest najbardziej niebezpieczna, gdy broni swoich młodych.

Sprawdź recenzję Batman Nie tylko Biały Rycerz >>>>

Batman Biały Rycerz przedstawia Harley Quinn

Scenarzysta: Katana Collins
Ilustrator: Matteo Scalera
Tłumacz: Jacek Żuławnik
Typ oprawy: twarda
Liczba stron: 168
Wymiary: 17.0×26.0cm
Cena okładkowa: 79,99 zł

Recenzowała: Małgorzata Chudziak (Blue Bird)