Wbrew Naturze tom 2 Polowanie

Świat antropomorficznych, uroczych zwierzątek nigdy nie był tak mroczny. Związki dopuszczone tylko pomiędzy osobnikami z tej samej rasy i różnej płci, olbrzymie podatki dla singli i wszechobecna propaganda zachęcająca do posiadania potomstwa. Wszystko to przytłaczało w pierwszym tomie serii, a w drugim… wydaje się najmniejszym problemem bohaterki.

Wbrew Naturze tom 2 okładkaLeslie powoli odkrywa, czym jest biały wilk z jej marzeń sennych. Prawda o jego naturze i przeszłości zaskoczy i porządnie przestraszy bohaterkę. Na szczęście będzie ona mogła polegać na nowych przyjaciołach, którzy już raz uratowali jej życie. Szybko odkryje, że musi im zaufać, żeby przeżyć i dowiedzieć się więcej o swoim dziedzictwie. Wspólnie podążą śladami zamierzchłej przeszłości, próbując uwolnić dziewczynę od nawiedzającego ją ducha. Niestety bohaterom depcze po piętach pewna potężna organizacja, pragnąca wykorzystać Leslie do swoich celów. Ta jednak odkryje, że nie jest zupełnie bezradna wobec agresorów. Świnka nie musi być na samym końcu łańcucha pokarmowego…

Kiedy siłą poprzedniego tomu była konstrukcja świata, tak tym razem są to postaci.

Zwłaszcza biały wilk Khal wydał mi się niezwykle interesujący. Jego historia, tragiczna przeszłość i przekleństwo, które nauczył się wykorzystywać do swoich celów, sprawiło, że stał się moją ulubioną postacią. Mam nadzieję, że w kolejnym tomie nadal będzie w samym centrum wydarzeń. Zakończenie albumu sugeruje, że bohaterowie przestaną się ukrywać i przejdą do ataku. Sądzę, że będzie to bardzo ciekawy motyw otwierający następną część. Konfrontacja z najwyżej postawionymi osobami stojącymi za wielkim spiskiem będzie dla Leslie bardzo trudna z przyczyn, których Wam nie zdradzę. Sięgnijcie po komiks i przygotujcie się na zaskakujące zakończenie.

Rysunki Mirki Andolfo są fenomenalne. Umie ona narysować uroczą świnkę żywcem wyjętą z kreskówki dla dzieci, by po chwili pokazać ją w samej bieliźnie (albo zupełnie nago). Wygląda ona wtedy bardzo wyzywająco i nie mamy wątpliwości, że komiks przeznaczony jest dla dorosłego czytelnika. Co ciekawe, oglądając Leslie radośnie wyjadającą resztki z lodówki, a kilka stron później śniącą o upojnej nocy z wielkim białym wilkiem nie odczuwamy dysonansu. Obie te sceny wypadają bardzo naturalnie, a ta erotyczna w ogóle nie gorszy.

Wbrew Naturze tom 2 przykładowa strona

Pierwszy tom pokazał nam świat i panujące w nim zasady, drugi natomiast tłumaczy niezwykłość Leslie i jej dziwne sny. Wszystko zwiastuje, że w trzecim czeka nas eskalacja konfliktu i otwarta walka, na co bardzo liczę. Wbrew Naturze to pozycja nietuzinkowa, na którą składa się wartka akcja, ciekawy świat i piękne rysunki. Serdecznie polecam zapoznać się z serią i ze zniecierpliwieniem wypatruję trzeciego albumu (który jeszcze nie ukazał się za granicą, więc niestety przyjdzie nam trochę na niego poczekać).

Wbrew Naturze tom 2: Polowanie

Scenariusz: Mirka Andolfo
Ilustracje: Mirka Andolfo
Tłumaczenie: Jacek Drewnowski
Format: 170×260 mm
Liczba stron: 96
Oprawa: miękka
Papier: kredowy
Druk: kolor
ISBN-13: 9788381103503
Data wydania: 23 maj 2018

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)