Ultimate Spider-Man tom 8

Związek Petera i MJ dobiegł końca. Ciągłe narażanie ukochanej na niebezpieczeństwo było zbyt ciężkim brzemieniem dla nastolatka. Do tego sama zainteresowana ochoczo rzucała się na pomoc Peterowi, nie zważając na to, że jest przecież pozbawiona jakichkolwiek mocy. Chociaż zakończenie związku superbohatera przez wzgląd na bezpieczeństwo drugiej osoby to koszmarna klisza, tak tym razem bardzo dobrze budowana. Relacja tej dwójki prowadziła prosto do śmierci rudowłosej dziewczyny, czego Peter był świadomy.

Ultimate Spider-Man tom 8 okładka

To, że główny bohater oficjalnie został singlem wykorzystuje Kitty Pride, która ma dosyć umawiania się z wychowankami szkoły Xaviera. W końcu ile czasu można spędzać z tymi samymi ludźmi? Peter nie ma problemu ze spotykaniem się z kimś obdarzonym niezwykłymi mocami. Zdolności, jakie posiada Kitty, sprawiają, że jest ona niemalże niemożliwym do skrzywdzenia celem. Dziewczyna uczy się w szkole dla superbohaterów i dobrze operuje własnymi mocami. Wydaje się perfekcyjną kandydatką na nową dziewczynę Spider-mana. Tylko, jak na to zareaguje Mary Jane? Jej serce zostanie złamane po raz drugi w bardzo krótkim czasie.

A co poza związkowym zawrotem głowy?

W komiksie czeka na nas kolejna już próba zdemaskowania Spider-mana.  Ktoś bardzo bogaty zatrudnił zespół zdolnej najemniczki, by ci wytropili superbohatera. Przez działania Sable i jej ludzi ponownie zrobi się głośno dookoła szkoły Petera, a to wyjątkowo niebezpieczne dla Pajączka. Każda plotka, jakoby bohater Nowego Jorku uczęszczał lub nauczał w liceum, jest potencjalnym ryzykiem odkrycia przez kogoś prawdy.

Zobacz recenzję siódmego tomu Ultimate Spider-mana >>>>

Po uporaniu się z Sable protagonista nie ma nawet chwili wytchnienia! Drużyna X-men zostanie uprowadzona i nieszczęśliwym zbiegiem okoliczności Peter znajdzie się wśród mutantów. Będzie musiał współpracować ze swoją nową dziewczyną i jej zespołem, aby ujść z życiem z małej wyspy najeżonej uzbrojonymi przeciwnikami. Przy tej okazji poznamy Deadpoola, czy raczej Deadpoola ze świata Ultimate. Poza koszmarną buźką niestety nie przypomina on w ogóle zabawnego Wade’a Wilsona. Główne uniwersum może się cieszyć, że ma tak uroczą wersję tego (anty)herosa, bo nie wszystkie światy miały tyle szczęścia.

Ultimate Spider-Man tom 8 przykładowa strona

Ultimate Spider-man tom 8 to komiks bardzo dobry na dwóch płaszczyznach. Pierwsza to relacje pomiędzy nastolatkami. Peter stara się porzucić uczucia, jakimi darzył MJ tyle czasu i iść do przodu. Jego nowy związek ma olbrzymi potencjał na ciekawe interakcje. W końcu partnerka Petera jest mu równa i nie można powiedzieć, aby była damą do ratowania. Chłopak nie musi drżeć o jej życie i mogą ramię w ramię obijać przestępców. Drugi dobrze rozpisany aspekt albumu to superbohaterskie akcje. Intrygi, mieszanie się innych herosów… wszystko to trzyma się kupy i bardzo wciąga. Na pewno zapoznam się z następnym tomem!

Ultimate Spider-Man tom 8

Scenarzysta: Brian Michael Bendis
Ilustrator: Mark Bagley, Mark Brooks
Tłumacz: Marek Starosta
Liczba stron: 348
Wymiary: 17.0×26.0cm
Cena okładkowa: 99,99 zł

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)