Już tylko tydzień pozostał do rozpoczęcia 15. edycji Pyrkonu – jednego z największych w Europie Festiwali Fantastyki. W dniach 24-26 kwietnia na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich zbiorą się tysiące ludzi z całej Polski, by wspólnie grać w planszówki, dyskutować o ulubionych serialach i zdobywać autografy słynnych pisarzy oraz innych twórców.

Pyrkon to impreza, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie – czytelnik zakupi nowe książki i komiksy, gracz posłucha o premierach gier, cosplayer pochwali się przygotowanym strojem. Poniżej przedstawiamy kilka ciekawszych prelekcji i paneli z obejmującego ponad 1400 godzin programu.

Ponad 6000 m2 fantastycznej przestrzeni Pyrkonu jest w tym roku przeznaczone wyłącznie dla wystawców. Co będzie można kupić? Książki, komiksy, gry planszowe, tematyczne koszulki, biżuterię, pięknie wykonane przebrania… a to tylko wierzchołek góry skarbów czekającej na uczestników Festiwalu.

Już dzisiaj można będzie można zapisać się na wybrane punkty programu. Organizatorzy przygotowali dwie sale rejestrowane, do których w pierwszej kolejności dostęp mają osoby, które zakupiły bilet przez internet. Jest to duży krok naprzód, który w przyszłości pozwoli zapewnić większy komfort słuchaczom oraz wyeliminuje problem nadmiernej liczby ludzi na prelekcjach. Więcej o zapisach na prelekcje znajdziecie tutaj.

YouTube video

Osobna przestrzeń przeznaczona zostanie na Strefę Fantastycznych Inicjatyw – jedyne w swoim rodzaju miejsce, gdzie zaprezentować się będą mogły pokrewne Pyrkonowi fantastyczne wydarzenia oraz grupy z całej Polski – i nie tylko! Każda organizacja, która działa w obrębie szeroko rozumianej fantastyki będzie miała szansę, by pokazać innym swoją działalność podczas największego tego typu wydarzenia w kraju.

Wiele grup będzie nie tylko opowiadać o tym, co robi, ale pokaże to w praktyce. Organizatorzy serdecznie zapraszają do odwiedzenia wielu fantastycznych wystaw. Będzie można zobaczyć smoki i walczących rycerzy, ale też bohaterów Star Treka czy Gwiezdnych Wojen. Każdy znajdzie dla siebie coś interesującego.

Chciałabym Was także zaprosić na moją prelekcję dotyczącą originów postaci z uniwersum Batmana, która odbędzie się w sobotę o 11:00 w sali komiksowej <obiecuję, że nie gryzę>.

Mam nadzieję, że zobaczymy się na miejscu 🙂

Tekst pierwotnie opublikowany na #niespie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *