Odrodzenie tom 6: Lojalni synowie i córki

Wybuchowy finał poprzedniego albumu musiał nieść za sobą pewne konsekwencje. Dla małego miasteczka oznaczał nową osobę mającą podjąć próbę zapanowania nad sytuacją. Generał Louise Cale ma za zadanie nie tylko zaprowadzenie porządku, ale również rozwikłanie tajemnicy Wisconsin. Czy w końcu komuś uda się ta pozornie niemożliwa misja?

Odrodzenie tom 6 okładkaEm ma powody do złości i to nie tylko dlatego, że jakiś czas temu ktoś ją zamordował, a później straciła miłość swojego życia. Przede wszystkim człowiek, któremu zdecydowała się zaufać, pozbawił życia jej jedyną sojuszniczkę. To zdaje się przelewać czarę goryczy. Bohaterka postanawia krwawo się zemścić i żaden inny scenariusz niż stygnące zwłoki mężczyzny nie wchodzi w grę. Dziewczynę spróbuje powstrzymać jej siostra, a o większości wydarzeń dowie się chyba ostatnia osoba, jaka nie zdawała sobie sprawy ze stanu życia (a raczej śmierci) Em.

Szeryf nigdy nie miał lekko

Wiadomość o zgonie córki nie można nazwać łatwą do przełknięcia, nawet jeżeli wspomniane dziecko pyskuje jak zawsze. Jakby temu biednemu człowiekowi było mało, to okazuje się, że druga latorośl od lat zna paskudny sekret ojca. Wszystko to świetnie tłumaczy, dlaczego relacje w tej rodzinie są aż tak pokomplikowane. Wzajemne urazy trwały latami i sięgają czasów nastoletnich Dany. Odsłonięcie wszystkich kart pomiędzy graczami daje nadzieje na to, że rodzinka Cypressów dojdzie w końcu do jakiegoś porozumienia.

W końcu w albumie zobaczymy trochę więcej perspektywy Odrodzonych. Niektórzy z nich zwariowali dawno temu, uważając swój stan za karę za grzechy, ale inni zachowywali się jak zwykli ludzie. W jednej z recenzji pokusiłam się nawet o stwierdzenie, że są bardziej ludzcy, niż niektórzy żywi mieszkańcy Wisconsin. Teraz lepiej widać, że nawet ci zwyczajni mają własne problemy. Nie są kompletnymi ludźmi, gdyż po śmierci utracili bardzo ważny kawałek samych siebie. Trudno jest im normalnie funkcjonować na dłuższą metę.

We wszystkich tych wydarzeniach bardzo istotna jest Em, chociaż nie wiadomo, jaką dokładnie rolę ma odegrać. Ona sama dopiero zaczyna składać to wszystko do kupy, równolegle ze swoją nieustraszoną siostrą. Na tropie jest także partner Dany, jednak on ma własne, ukryte cele. Ten wątek jest na razie najbardziej enigmatyczny, ale mam nadzieję, że kolejny album dostarczy odpowiedzi.

Odrodzenie tom 6 przykładowa strona

Odrodzenie tom 6 zbliża nas do punktu kulminacyjnego serii. Bohaterowie poznali już swoje sekrety i muszą podjąć ostatnie duże ryzyko, aby znaleźć odpowiedzi na dręczące ich pytania. Nadal najbardziej palącą kwestią jest odnalezienie zabójcy Em. Ma on jakiś związek ze wszystkimi wydarzeniami nawiedzającymi Wisconsin. Czy tym razem Danie uda się doprowadzić śledztwo do końca?

Zobacz recenzję siódmego tomu Odrodzenia >>>>

Odrodzenie tom 6: Lojalni synowie i córki

Scenariusz: Tim Seeley
Rysunki: Mike Norton
Tłumaczenie: Bartosz Musiał
ISBN: 978-83-8110-924-6
Druk: kolor
Liczba stron: 144
Cena okładkowa: 44 zł

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)