Niepisane tom 3

Tom coraz lepiej radzi sobie w świcie pełnym chaosu i słów. Żeby jednak przygotować się na naciągające starcia, chłopak dosłownie zanurkował w literaturę klasyczną. Polując na białego wieloryba i odkrywając reguły rządzące światem liter, traci z oczu wiernych kompanów. Richie i Lizzie mają własne problemy, z którymi muszą się mierzyć. Szkoda, że każde robi to w samotności.

Niepisane tom 3 okładkaW końcu całe trio ma okazję się spotkać i zacząć planować kolejne kroki. Dom aukcyjny wystawia za niebotyczną cenę przedmioty Wilsona Taylora. Wśród nich może być coś, co pomoże Tomowi zrozumieć lepiej jego ojca i całą pokręconą sytuację, w której się znajduje. Logicznym jest więc zaplanowanie kradzieży i odzyskanie należnego chłopakowi spadku. Przedmioty z dzieciństwa bohatera mogą jednak wywołać wiele nieprzyjemnych wspomnieć i ukrytych traum. Każdy krok odkrywa, jak misternie i zupełnie be skrupułów zaplanował wszystko Wilson. Do tego przeciwnicy tylko czekają, aż Tom opuści bezpieczną kryjówkę. Łatwo domyśleć się, że właśnie aukcja ma potencjał wywabienia chłopaka.

Koniec z nudną literaturą!

Jeżeli trochę byliście zmęczeni klasykami lektur szkolnych, to w tym albumie poznamy zupełnie nowy rodzaj opowieści: komiksowej. Pierwsi superbohaterwie mieli olbrzymią moc opowieści, co szybko zostało zauważone przez Wilsona. Podążając jego tropem, bohaterowie odkryją herosa ze złotej ery komiksu, który będzie związany z rodziną Toma bardziej, niż się wydaje na pierwszy rzut oka. Pierwszy raz zobaczymy też ojca protagonisty w sytuacji, kiedy nie ma pełnej kontroli nad sytuacją. Wydaje się, że to właśnie wydarzenia związane ze starym komiksem sprawiły, że zaczął rozwijać swój misterny plan.

Poza śledztwem w świecie „realnym” dostajemy też opowieść o Tommym! Album przedstawia pierwszy tom przygód młodego czarodzieja. Historia jest prosta, ale przyjemna w lekturze. Tommy jako dziecko wcale nie był wychowywany na czarodzieja, bo nie posiadał w sobie grama magii. Usiłował dowiedzieć się czegoś więcej o swoich rodzicach i przeszłości, która została przed nim ukryta. Tajemnice jednak mają to do siebie, że lubią powracać i tylko czekają na odkrycie przez wścibskie dzieciaki. A Tommy wraz z dwójką przyjaciół zdecydowanie zaliczają się do tej kategorii.

Niepisane tom 3 przykładowa strona

Niepisane tom 3 to najlepszy album spośród tych wydanych. Wątek komiksowy był strzałem w dziesiątkę! Do tego nieco życia uczuciowego Wilsona w końcu pokazało go jako normalnego człowieka, a nie wyrachowanego geniusza. Trochę zabrakło rozwijania opowieści Lizzy i Richiego, ale w tylu ciekawych wątkach nie przeszkadzało mi to aż tak. Drugi album był lepszy od pierwszego, a trzeci to poziom wyżej od drugiego – z taką tendencją zwyżkową pozostaje mi tylko czekać na kontynuację.

Niepisane tom 3

Scenarzysta: Mike Carey
Ilustrator: Peter Gross, Vince Locke, Bryan Talbot, Dean Ormston, Gabriel Hernandez Walta, Gary Erskine, Michael Wm. Kaluta
Format: 170×260 mm
Liczba stron: 384
Oprawa: Twarda
Druk: kolor
Papier: kredowy
Cena okładkowa: 129,99 zł

Recenzowała: Małgorzata Chudziak (Blue Bird)