Hrabstwo Harrow tom 7

W Innej Magii miałam problem z tym, jak scenarzysta poróżnił Emmy i Bernice. Konflikt tej dwójki wydawał mi się wydumany, a to, co przyjaciółka głównej bohaterki zrobiła niewinnym potworom niewybaczalne. Jak dalej potoczy się relacja tej dwójki? Sprawdziłam sięgając po Hrabstwo Harrow tom 7 oczywiście!

Hrabstwo Harrow tom 7 okładka

Rodzina Emmy nie może jej skrzywdzić. Nie chodzi tu jedynie o pradawne prawo, które tego zabrania, ale przede wszystkim młoda czarownica jest silniejsza, niż jakakolwiek magiczna istota. Co innego, jednak gdyby Kammi powróciła z zaświatów. Zła siostra bliźniaczka ma moce porównywalne do tych Emmy, a co ważniejsze: motywację, by dopiec siostrze. Nie tylko dlatego, że jest jej złym lustrzanym odbiciem, ale również dlatego, jak została przez nią potraktowana podczas ostatniego starcia wiedźm. Zemsta Kammi dosięgnie nie tylko protagonistki, ale także bliskich jej osób. Dobrą wiedźmę najłatwiej skrzywdzić poprzez sojuszników.

Nieoczekiwanie pierwszą linią obrony miasteczka zostaje Bernice

Dziewczyna będzie miała okazję sprawdzić, czy to, czego nauczyła się od osobliwej staruszki, faktycznie jest w stanie skrzywdzić potężną wiedźmę. Czy tak banalne przedmioty jak cebula, sól i gwoździe mogą mierzyć się z mocą Kammi? Antagonistka zabija skinieniem ręki, więc nawet Emmy będzie miała problem, by ją pokonać. I tak: kilku mieszkańców Harrow przypłaci życiem ten konflikt. Przygotujcie się na pożegnanie postaci, które dzielnie wspierały Emmy w jej najtrudniejszych momentach.

Robiąc czystkę pośród sojuszników bohaterki, scenarzysta popycha ją do czynów, których dwa tomy temu ta nawet by nie rozważała. Ból, rozpacz i poczucie winy to najgorsi doradcy, a nad Emmy dodatkowo wisi widmo powrotu Hester. Wszystkie lęki i obawy zdają się materializować w samym centrum pozornie spokojnego hrabstwa. Dziewczyna nie wiadomo kiedy sama przemieniła się w potwora i to najstraszliwszego spośród zamieszkujących miasteczko monstrów. Jak wiele można poświecić, aby pomścić najbliższych, a reszcie mieszkańców zapewnić bezpieczeństwo?

Hrabstwo Harrow tom 7 przykładowa strona

Hrabstwo Harrow tom 7 to przede wszystkim przygotowanie bohaterki na dużo trudniejsze starcie. Kammi była potężnym i bezwzględnym przeciwnikiem, ale jej głęboka nienawiść do protagonistki czyniła ją przewidywalnym przeciwnikiem. Zagrożenie, jakie czeka na nas w ósmym, finałowym tomie serii jest dużo groźniejsze i mniej ludzkie. W teorii Emmy zadbała o to, aby być gotową do starcia, jednak po drodze utraciła bardzo wiele. Nie tylko przyjaciół, ale własne człowieczeństwo. Jej siłą napędową było to, że stara się być dobrym człowiekiem, że troszczy się o mieszkańców Harrow. Czy to do czego została zmuszona złamie ją na tyle, że nie przetrwa kolejnego trudnego starcia? Cóż, pozostaje mi sięgnąć po następny album i się przekonać!

Hrabstwo Harrow tom 7: Nadchodzą mroczne czasy

Scenariusz: Cullen Bunn
Rysunki: Tyler Crook
Tłumaczenie: Tomasz Sidorkiewicz
Liczba stron: 112
Format: 168×257 mm
Oprawa: twarda
Papier: kredowy
Druk: kolor
Cena okładkowa: 55,00 zł

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)