Future State tydzień siódmy

Ledwo otrząsnęłam się z szóstego tygodnia Future State, a tu już siódmy za nami! Zapraszam do zapoznania się z moimi wrażeniami:

Catwoman #02 – Walka w pociągu, wybuchy, dramtyczne zwroty akcji… Przez cały zeszyt nacisk kładziony jest na akcję przy jednoczesnym ignorowaniu fabuły. Cały zeszyt można podsumować jednym zdaniem: bohaterowie muszą uciec z pociągu.

Immortal Wonder Woman #02 – Część komiksu skupiająca się na Dianie, to najbardziej depresyjna historia Future State. Wonder Woman samotnie przemierza pustkę, bo na świecie nie istnieje już nikt poza nią. Czy samotna podróż bohatera brzmi interesująco? No nie. Następna część zeszytu opowiada o Nubii jej walce z Grail i Circe. Pojawia się na chwilę jakaś tajemnica dotycząca głównej bohaterki, ale zostaje wyjaśniona w trzech dymkach.

Nightwing #02 – Zaskakująco przyjemna lektura. Nightwing, który przypomina sobie, że nie musi walczyć samotnie i że nie powinien się poddawać. Podoba mi się, że postać wróciła na tory, które znamy i lubimy.

Shazam uwikłany w diabelską intrygę…

Shazam #02 – Nie jestem fanką mrocznych opowieści o Shazamie, ale czuję się zaintrygowana. Wyjaśnienie tego, co dzieje się z bohaterem było satysfakcjonujące, a teraz historia zmierza do konfrontacji z potężną przeciwniczką.

Superman: Worlds of War #02 – Superman nadal walczy o swoje ideały i amerykański styl życia na odległej planecie. Mister Miracle wciąż ucieka i unika pułapek, a Midnighter jest badassem w każdym tego słowa znaczeniu. Czy ten opis wydaje się Wam szczątkowy? Dokładnie taka była fabuła!

The Next Batman #04 – Nowy Batman ma mocno skomplikowane relacje z rodziną. Szkoda, że większość jego historii to pościg, bo o wiele ciekawiej zapowiadał się wątek kontaktów mężczyzny z najbliższymi. Opowieść o trzech Batgirl była najmocniejszą częścią zeszytu. Widać w niej serce do postaci, siostrzeństwo i solidarność. Może nie jest to najbardziej odkrywcza rzecz, ale przynajmniej da się czytać. Ostatnia historia w komiksie to wątek Catwoman i jej przyjaciółek uciekających przed brutalnymi siłami porządkowymi Gotham. Nie dzieje się tam jednak nic godnego uwagi.

Sprawdź jak tragiczny był tydzień ósmy już teraz! >>>>

Podsumowując:

tydzień siódmy ma tę zaletę, że wydano w nim bardzo mało zeszytów!

Obrazek wyróżniający: Future State - Nightwing #02

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *