Bruce Wayne – czy istnieje ktoś, kto nie kojarzy tej osoby? A nawet jeśli, to pseudonim „Batman” wyjaśnia wszystko (chyba, że całe życie przesiedzieliście w jaskini z chmarą nietoperzy, ale bez komputera i telewizora). Pan Wayne obchodzi w tym roku 75 urodziny (jeżu, kocham go miłością bezgraniczną, a mógłby być moim dziadkiem), z tej okazji serwis BatCave oraz Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu organizują zlot fanów postaci Mrocznego Rycerza.

W planie masa bat-atrakcji: prelekcje dotyczące Batmana, dla wkręconych w jego uniwersum i tych zielonych, jak Poison Ivy; czytelnia komiksów, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie; warsztaty rysunkowe dla dzieci i młodzieży, a także konkurs z nagrodami. Wstęp oczywiście darmowy, ale jak już koniecznie chcecie wydać pieniądze (wiadomo – student – bogata bestia jak przyjdzie stypendium), to czekać będą wystawcy z ofertą komiksową. Ważnym punktem programu jest również  premiera polskiej edycji książki „Bill the Boy Wonder: The Secret Co-Creator of Batman” autorstwa Marca Tylera Noblemana, która opowiada pełną historię zapomnianego współtwórcy postaci Batmana.

Mam nadzieję, że 25.07 o godzinie 12:00, w Bibliotece Uniwersyteckiej przy ul. Ratajczaka 38/40, zobaczę gromadkę bat-fanów (czy wręcz bat-rodzinę!). W jakim miejscu Twoja koszulka z logiem nietoperza będzie wyglądała lepiej?

Po dodatkowe informacje zapraszam TUTAJ

Małgorzata Chudziak (Blue Bird)
grafika Jim Lee

Tekst pierwotnie opublikowany na #niespie.com