Deadly Class tom 7

W poprzednim tomie Maria i Marcus wpadli na nowych uczniów z ich starej szkoły. Nie wiedzą, że to spotkanie wcale nie było przypadkowe i przyczyni się do zakończenia sielskiego życia na meksykańskiej plaży. Nie tak łatwo jest uciec przeszłości. Mordercy zaangażowani w swój fach potrafią być nieustępliwi. Jedynym sposobem, aby się ich pozbyć, może być tylko całkowita eliminacja.

Za zakochaną parką podąża Viktor niemal obsesyjnie pragnący posłać Marcusa na drugi świat. Rosjanin nie jest jednak jedynym próbującym dorwać chłopaka. Dosłownie cała jakuza spróbuje sprowadzić go przed oblicze swojego szefa. W tym tomie szykujcie się na zażartą walkę i krew opryskującą ściany. Spokojny hotelik na uboczu zamieni się w pułapkę dla grupki dzieciaków cieszących się latem i wakacjami. Fakt, że wszyscy uczęszczali do szkoły dla przyszłych zawodowych morderców, daje im większe szanse na przeżycie, ale nie pewność wyjścia z tego w jednym kawałku.

Dawne przyzwyczajenie nie umierają

Powrót do mordowania jest dla Marcusa zaskakująco łatwy. Zawsze musiał troszczyć się o siebie i uzyskał w tym zakresie solidne przeszkolenie. Chciał jednak raz na zawsze zerwać ze starymi nawykami i po prostu żyć z ukochaną dziewczyną u boku. Jego idealizm znowu zderzył się z brutalną rzeczywistością, niczym jeż z pędzącym tirem. Niemniej bohater nie byłby sobą, gdyby chociaż nie spróbował ocalić skrawka swojej duszy i wcześniejszych moralnych wyborów. Czy oszczędzenie życia komuś, kto na ciebie zajadle poluje, odwdzięczy się, czy może zemści w najmniej odpowiednim momencie?

Moja ulubiona bohaterka niestety nieobecna…

Saya przechodzi przez własne piekło, będąc w łapach swojego paskudnego brata. Szkoda, że poświęcono jej zaledwie kilka stron. Bardzo chcę wiedzieć, jak uda jej się przetrwać i zemścić za doznane krzywdy, bo nie mam wątpliwości, że do tego dojdzie. Dziewczyna nie bez powodu jest jedną z najlepszych uczennic w szkole! Nawet pokonana i złamana musi trzymać jakiegoś asa w rękawie.

Deadly Class tom 7 jest dynamiczną jatką, ale niestety trochę brakuje mi w niej fabuły. Jakuza sieka mieczami, Viktor z dziewczyną strzelają, a protagoniści próbują nie wykrwawić się podczas chaotycznej ucieczki. Jest to punkt kulminacyjny wcześniejszych konfliktów, niepotrzebnie przeciągnięty na cały tom. Relacje między bohaterami rozpisane są ciekawie, więc wolałbym czytać o nich więcej, zamiast oglądać poszatkowane zwłoki. Mam nadzieję, że następny album dostarczy więcej interesujących historii z moją ulubioną protagonistką na czele!

Deadly Class tom 7

Scenarzysta: Rick Remender
Tłumaczenie: Paweł Bulski
Ilustrator: Wesley Craig
Liczba stron: 120
Format: 170 × 260 mm
Oprawa: miękka
Cena okładkowa: 46,00zł

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)