Deadly Class tom 5

W poprzednim tomie Saya podjęła trudną decyzję i teraz będzie musiała z nią żyć. Cóż, to i tak lepiej, niż cała jej paczka, której nie udało się przetrwać do drugiego roku nauki w Akademii Zabójców Dominion. Czy przetrwanie było warte odwrócenia się od przyjaciół?

Deadly Class tom 5 okładkaTymczasem nowy rok szkolny oznacza napływ nowych uczniów. Młodzi, nieświadomi tego, jak wygląda egzamin końcowy, zdają się niezniszczalni. Zaczynają dzielić się na frakcje, knuć przeciw sobie, a na samym końcu i tak będą musieli wbić sobie nawzajem nóż w plecy. Bardzo przypominają mi Marcusa i jego przyjaciół, kiedy ci zaczynali swoją edukację. Z perspektywy piątego tomu widać wyraźnie, jak bardzo protagoniści byli naiwni. Najwyraźniej każdy kolejny rok musi przejść dokładnie tę samą drogę.

Poznajemy nową grupę przyszłych morderców. Każdy ma swoje sekrety i chowa prawdziwe emocje za fasadą kłamstw. Jakimś cudem jednak pośród zbieraniny nastolatków z przeróżnych krajów zaczyna kiełkować przyjaźń. Nieoczekiwanie do grupy dołącza również Saya, zmuszona do tego przez sadystycznego dyrektora szkoły. Bohaterka jednak jeszcze nie otrząsnęła się z tego co zrobiła na zakończenie pierwszej klasy. Kobieta zupełnie odcina swoje emocje i nie chce znowu się do kogoś przywiązać, ale czy da radę być samotną wyspą? Do tego, jakby jej było mało zmartwień, ktoś z jej rodziny postanawia ją dopaść. Czy jedna dziewczyna da radę ochronić swoją nową ekipę i samą siebie przed grupą zawodowych morderców? Czy tym razem historia potoczy się inaczej?

Nowe-stare układy sił

Kiedy Saya zajęta jest swoim cierpieniem i grupką nowych znajomych, dawni wrogowie nie śpią. Shabnam i Viktor mają nadzieję na utrzymanie nowo nabytej władzy i brak chęci dzielenia się nią. Akademia jest zdecydowanie za mała dla nich dwóch! Napięcie między mężczyznami rośnie i nieoczekiwanie to osiłek z ZSRR zdaje się wygrywać to rozdanie. Shabnam udowadniał już w przeszłości, jak mistrzowsko potrafi posługiwać się wszelakimi brudami wyciągniętymi na swoich kolegów, więc wszystko może się zmienić. Z drugiej strony: chłopak wykorzystał swoją przewagę podczas egzaminu końcowego, czy chowa coś jeszcze w zanadrzu? Nie da się ukryć, że obie te postaci są mocno negatywne, więc niezależnie od wyniku ich walki będę usatysfakcjonowana!

Deadly Class tom 5 przykładowa strona

Deadly Class tom 5 to kolejny bardzo dobry album tej serii. Normalnym jest, że uczniowie Akademii zdradzają się nawzajem, więc powinnam być przygotowana na taki obrót wydarzeń. Mimo to scenarzysta dał radę mnie zaskoczyć – zupełnie nie spodziewałam się tego, co nastąpiło na samym końcu komiksu. Nieprzewidywalność Deadly Class w połączeniu z ciekawymi postaciami sprawia, że trudno oderwać się od lektury.

Zobacz recenzję szóstego tomu Deadly Class >>>>

Deadly Class tom 5 – Karuzela

Scenariusz: Rick Remender
Rysunki: Wes Craig
Tłumaczenie: Paweł Bulski
Oprawa: miękka
Papier: kreda
Druk: kolor
Ilość stron: 128
Format: 170×260
Cena: 44 zł

Recenzowała: M. Chudziak (Blue Bird)