Pierwsza sobota grudnia to dzień, w którym Biblioteka Uniwersytecka w Poznaniu staje się areną… komiksową! Fani różnych gatunków tej sztuki mogą zmierzyć się w wielkiej „bitwie na komiks”. Co roku każdy uczestnik imprezy ma możliwość głosowania na ulubione uniwersum. Dwa lata temu triumfowali fani DC, w ubiegłym roku – miłośnicy Star Wars. Czyżby ten rok miał należeć do Marvela? A może zwolennicy mangi lub polskiego komiksu pokażą, na co ich stać?

Comics Wars jednoczy sympatyków komiksu. Podczas imprezy będą miały miejsce trzy całodzienne panele wykładowe, poświęcone różnym obliczom sztuki komiksowej. Nie zabraknie ciekawych wystaw tematycznie związanych z twórczością Łukasza Kowalczuka czy Poznańskim Czerwcem w komiksie oraz prezentacji miniaturowych makiet i figur związanych z uniwersum Star Wars. Na spotkaniach o swoich pracach opowiedzą: Spell, Dem, ojciec Bezbóla – Filip Myszkowski, a także autorzy Niesłychanych przygód Ivana Kotowicza, twórcy komiksu Nie przebaczaj i – odpowiedzialny za serię o Janie Hardym – Jakub Kijuc. Zaproszeni zostali także rysownicy komiksu Warchlaki.

Tradycyjnie do dyspozycji będzie sala z animacjami dla dzieciaków oraz games room. Nie zabraknie także sklepów z komiksami i konkursów z nagrodami. Wszystko to w niepowtarzalnej atmosferze Biblioteki Uniwersyteckiej, która od września tego roku otwarła Czytelnię Nova z ponad dziesięciotysięcznym zbiorem sztuki komiksowej.

 

Tekst pierwotnie opublikowany na #niespie.com

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *