MFKiG

Święto wszystkich komiksiarzy zbliża się wielkimi krokami – weekend 14-16 września już za tydzień! Mam nadzieję, że wzięliście urlop w pracy, bilety na pociąg macie kupione i nocleg załatwiony. Dlaczego warto jechać do Łodzi?

MFKiG Goście

Co roku na MFKiG zapraszani są rysownicy i scenarzyści z całego świata. Tym razem są to m.in. Brian Azzarello (100 Naboi, Loveless, Batman, Hellblazer, Księżycówka, a także moja UKOCHANA Wonder Woman), Mikel Janin  (rysownik komiksów o Mrocznym Rycerzu z Odrodzenia, Graysona, czy Justice League Dark), Peter Milligan — (autor tomów takich serii jak: Detective Comics, X-Men, X-Statix), czy William Maury (autor Sisters). Nie zabraknie polskich twórców:  Grzegorz RosińskiRobert H. Adler czy Kasia Niemczyk również uświetnią imprezę swoją obecnością. Pełną listę gości, których możecie zapytać o autograf (oczywiście grzecznie i nie wtedy kiedy autor(ka) je obiad) znajdziecie tutaj.

MFKiG Wystawcy

I nie mam tu na myśli jedynie polowania na ziny, promocje i nowości (chociaż to także ważne). Podczas MFKiG możecie spotkać osoby pracujące dla wydawnictw, których komiksy czytacie. Zawsze ceniłam sobie możliwość podpytania, jak wygląda proces tłumaczenia, czy składania albumu.

MFKiG Prelekcje

Dzielę je na dwie kategorie: spotkania z twórcami i wykłady, na których ktoś opowiada o swojej pasji i dzieli się cenną nerdową wiedzą. Warto także zwrócić uwagę na Dzień Komiksu Historycznego, który odbędzie się w ramach Festiwalu 14 września.

Chciałam w tym miejscu zaprosić Was serdecznie na moje 3 prelekcje 😉
Sobota 12:30 – Batgirl i Batwoman – od kobiet negujących homoseksualność bohaterów, po samodzielne postaci
Sobota 18.00 – Ilu brunetów nosiło zielone rajstopki Robina?
Niedziela 12.30 – Jason Todd – Robin znany z tego, że umarł?

MFKiG Cosplay

Tylu Batmanów, Supermanów i Wonder Woman to nigdzie nie widziałam. Kilka lat temu fascynacja cosplayem sprawiła, że przeprowadziłam wywiad na temat robienia strojów. Serdecznie zapraszam do lektury.

MFKiG Atmosfera

Rzecz, którą trudno mi ubrać w słowa. Festiwal jest świetną okazją na poznanie nowych ludzi, a także miłe spędzenie czasu ze znajomymi z całej Polski. Rozmowy do nocy i rozważanie, który rysownik Batmana był najlepszy (i dlaczego Aparo), to coś, czego nie doświadczam często. Do tego duża liczba nowych czytelników nieśmiało wypytująca o zawiłości uniwersów, co roku zaskakuje mnie swoim zapałem.

WIDZIMY SIĘ na MFKiG!

Bilety możecie kupić tutaj>>>>

Fotki by Gratisography